kontakt@babyfit-rehabilitacja.pl
600 888 303
OFERTA / METODY TERAPIIRehabilitacja wg NDT-Bobath

W rehabilitacji niemowląt wykorzystuję terapię neurorozwojową NDT-Bobath, która ze względu na swój nieinwazyjny charakter może być prowadzona już od pierwszych dni życia dziecka. Stymuluje i normalizuje rozwój nie zakłócając podstawowych potrzeb rozwojowych dziecka. Polega na zastosowaniu różnych technik, wspomagań i stymulacji, które terapeuta wplata w zabawę.

Integralną częścią terapii jest współpraca z rodzicami, ponieważ prawidłowo wykonywane zabiegi pielęgnacyjne: karmienie, noszenie dziecka, czy zabawa z nim są odpowiednimi momentami do utrwalania ruchów ćwiczonych przez fizjoterapeutę i mogą być łatwo włączone w rozkład dnia.

Terapię NDT-Bobath stosujemy m.in. w:
- zaburzeniach napięcia mięśniowego
- asymetrii ułożeniowej
- kręczu szyi
- wcześniactwie
- chorobach genetycznych np. Zespół Downa
- uszkodzeniach OUN
- zaburzeniach napięcia mięśniowego
- asymetrii ułożeniowej
- kręczu szyi
- wcześniactwie
- chorobach genetycznych np. Zespół Downa
- uszkodzeniach OUN


Kinesiology Taping

Kinesiology taping jest to metoda wspomagająca rehabilitację. Dzięki naklejeniu na ciało pacjenta plastrów w odpowiedni sposób uzyskujemy regulację napięcia mięśniowego. Plastry, których używa się w terapii są elastyczne, wodoodporne, przepuszczalne dla powietrza oraz hipoalergiczne. Ich grubość, ciężar i właściwości zbliżone są do parametrów ludzkiej skóry. Taśmy są dobrze akceptowane przez małych pacjentów i nie przeszkadzają w codziennych czynnościach pielęgnacyjnych. Efekt terapeutyczny widoczny jest po aplikacji plastra i utrzymuje się po jego usunięciu.

©2015 Baby Fit - Wszelkie prawa zastrzeżone